Od dnes rána sa začalo celoplošné testovanie. Dobre vieme, že niektorí sa rozhodli ísť a privstať si,“aby bol pokoj“ a niektorí toto „dobrovoľné“ testovanie bojkotovať. Naša hlava štátu sa včera vyjadrila, že tento cieľ je nesplniteľný.

Názor redktora | Povedzme si úprimne, skoro všetci boli voči tomuto postupu skeptickí. Ako to všetko dopadne a aký to malo všetko zmysel, to sa dozvieme až v pondelok. Z osobnej skúsenosti však môžem povedať, keďže to už mám za sebou a vďaka Bohu „negatívne“ , prebehlo to hladko a na počudovanie pomerne rýchlo. V prípade nemenovaného odberného miesta v Banskej Bystrici bola logistika a organizácia zvládnutá na jednotku. Treba ale poznamenať, že hovoríme len o jednom odbernom mieste.

A čo inde? Napríklad v Nitre fundovaným odborníkom tieklo do topánok, pretože nech robia, čo robia, pravdepodobne nedokážu naplniť pôvodne plánovaný stav zdravotníkov, aby vôbec mohli tieto miesta  otvoriť. Vzhľadom na to, že nariadenia sa stále menia, je nutné poznamenať, že nikto z nás netuší, čo bude nasledovať. Keďže podľa viacerých zistení tento test nie je ani zďaleka 100 percentný, tak čo by sme mali podľa ľudí z epidemiológie a infektológie robiť. Asi len, že si držme navzájom palce 🙂

Foto: Muzskysvet.sk