Vo fakultnej nemocnici v Nitre zomrel pacient, ktorý mal len 31 rokov a bol pozitívne testovaný na ochorenie Covid-19. Bol krátko hospitalizovaný a napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Mal však problémy s imunitou a podľa všetkého bol aj obézny, čo sa javí ako negatívny faktor pri boji s týmto ochorením.

Za včera u nás pribudlo 531 pozitívnych, bolo vykonaných 5058 testov a potvrdilo sa ďalších 5 úmrtí, z toho jeden mladý človek. Hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec potvrdila úmrtie mladého muža: „Môžeme potvrdiť, že v našej nemocnici zomrel 31-ročný imunodeficientný pacient s potvrdeným ochorením Covid-19. Bližšie informácie k jeho zdravotnému stavu nemôžeme poskytnúť.“

Na Slovensku je to už druhé úmrtie mladého človeka na toto ochorenie za posledné dva mesiace. Najmladšia pacientka, ktorá mala len 15 rokov, zomrela 7. septembra tiež vo fakultnej nemocnici v Nitre a taktiež trpela vysokým stupňom obezity. Ako u väčšiny obetí tohto vírusu, aj toto mladé dievča malo iné závažné chronické ochorenia.

Zdroj|Foto: Mynitra.sme.sk, YouTube