Nečakané, ale zaslúžené! Aj tak by sme mohli opísať víťazstvo slovenského majstra Spartaku Trnava v úvodnom zápase 2. predkola Ligy majstrov nad poľským majstrom Legiou Varšava. Po góloch Erika Grendela a Jána Vlaska ide Trnava do odvety na domácom štadióne s výsledkom 2:0!

Trnava odjakživa žila futbalom a futbal je v tomto meste akýmsi náboženstvom. Po tom, ako v sezóne 2017/2018 získal Spartak titul po nekonečných 45 rokoch, to v meste opäť vrie. A môžu za to aj úspechy na medzinárodnej scéne. “Čierno-červení” si totiž v úvodnom zápase 2. predkola Ligy majstrov poradili s poľským majstrom Legiou Varšava vonku 2:0.

Do odvety tak idú s viac ako luxusným náskokom a všetko nasvedčuje tomu, že slovenský majster prekĺzne do 3. predkola najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. V Trnave bude čoskoro veľmi horúco. Vedenie klubu sa totiž dohodlo s bezpečnostnými zložkami, aby sa na odvetu s Legiou Varšava otvorili aj uzavreté sektory 13, 18 a 44 a ďalších 1000 lístkov sa vypredalo už za 3,5 hodiny. City Aréna má kapacitu približne 19 000 miest!

Zdroj: Facebook | Foto: Instagram, YouTube, Facebook