Železný Mike či kladivo Mike. To sú dve z mnohých prezývok legendárneho Mikea Tysona, ktorý je označovaný za posledného skutočného boxera zo starej školy. Tyson sa stal najmladším šampiónom histórie ťažkej váhy a dlhé roky bol obávaným kráľom boxerských ringov. Tomu všetkému však predchádzala jeho tvrdá drina vo všedné dni! 

V súčasnosti 53-ročný bývalý boxer Mike Tyson zažil počas svojho života a kariéry rovnako ako každý človek mnoho vrcholov, ale aj pádov. Aby sa však dostal na absolútny Olymp boxerského sveta, tak tomu dokázal podriadiť naozaj všetko. Jasným dôkazom je jeho denný plán, ktorý nedávno zverejnil portál Muscleprodigy.

Mike vstával o šiestej ráno, kedy si nalačno zabehol päť kilometrov a po sprche si opäť ľahol pospať. Po ďalšom budíčku o desiatej si dal ovsenú kašu. Od dvanástej mal tréning vrátane desiatich kôl sparingu a po dvoch hodinách si dobil energiu steakom s cestovinami a ovocným džúsom. Už o hodinku na to bol opäť v ringu a nezabudol ani na svoje nohy, ktoré podrobil 60 minútovej makačke na bicykli. Tu však jeho drina ani zďaleka nekončí.

Od piatej do siedmej večer si totiž naordinoval posilňovanie, ktoré tvorilo 2000 brušákov, 500-800 zdvihov s vlastnou váhou zameraných na triceps a hrudník, 500 klikov, 500 zdvihov s 30 kilovou činkou zameraných na chrbát a desať minutové precvičovanie krku. Potom si dal ďalšiu dávku steaku s cestovinami a ovocný džús k tomu.

Mike však neoddychoval ani pred spaním, kedy popri sledovaní televízie ešte absolvoval polhodinku bicyklovania, po ktorom šiel konečne do postele. Za celý deň teda tvrdo pracoval asi osem hodín vkuse a aj preto bol svojho času najobávanejším boxerom a dodnes je suverénne jednou z najväčších legiend tohto športu a vzorom pre mnohých mladých športovcov.

Mike Tyson tréningové video

Zdroj: Muscleprodigy.com | Foto|Video: Twitter, YouTube