Premiér Igor Matovič (47) sa pustil do zjavne vopred prehratého argumentačného boja so slovenskými vedcami a analytikmi kvôli pripravovanému celoplošnému testovaniu. Drvivá väčšina odborníkov ho neodporúča robiť opäť celoplošne, ale upozorňujú najmä na prípadné ohniská a sústredenie sa na pretestovanie ľudí, ktorí pravidelne chodia do práce. Celoplošné testovanie je totiž podľa nich hazardom najmä so zdravotníckymi pracovníkmi, ktorí sú už teraz poriadne vyčerpaní.

Matovič na tieto ich vyjadrenia reagoval štýlom sebe vlastným, keď slová odborníkov zase raz spochybnil: „Týmto ľuďom nejde o pravdu, tým ľuďom ide iba o politiku. My žijeme v ilúzii, že máme na výber. Nemáme na výber,“ vyjadril sa emotívne. Na margo poznámky vedcov o tom, že cestou je masívne očkovanie a nie testovanie sa zas vyjadril takto: Povedať, že cesta pre Slovensko je masívne plošné očkovanie a nie plošné testovanie, je klamstvo,“ uviedol premiér.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Analytici zo známeho projektu Dáta bez pátosu, ktorí sa pravidelne snažia prinášať relevantné prognózy a čísla, sa rozhodli na premiérove slová zareagovať. V tvrdom facebookovom statuse ho vyzvali, aby si o nich „neotieral hubu“ a niekoľkokrát poznamenali, že celé Slovensko nie je ohniskom koronavírusu Covid-19.

Nezabudli pripomenúť, že politikov platia občania Slovenskej republiky a takisto podali výzvu, aby všetkým, čo sú doma, dala vláda pandemickú PN-ku na 80% mzdy. Celý ich status spoločne s číselnou analýzou si môžete prečítať nižšie.

Reakcia odborníkov na Igora Matoviča

Zdroj: Facebook/Databezpatosu | Foto: Instagram/Igor_matovic_olano, YouTube