Pandémia koronavírusu Covid-19 lezie hore krkom nielen Slovákom alebo Európanom, ale pravdepodobne každému obyvateľovi našej matičky Zem. Na internete sa navyše čoraz častejšie objavujú pochybné informácie, ktoré majú za cieľ spochybňovať toto ochorenie a celú pandémiu. A naposledy sa tzv. hoaxu nevyhol ani samotný premiér Igor Matovič (47)! 

Polícia Slovenskej republiky musela na svojom špeciálnom facebookovom účte venujúcom sa podvodným správam dementovať informáciu o tom, že premiér Igor Matovič vedel o koronavíruse Covid-19 už 7.12.2019. Internetom sa totiž začal šíriť pochybný screenshot, ktorý mal údajne dokazovať, že Matovič už v tento deň napísal na Facebooku, že sa teší, keď sa Slovensko zbaví „corony“ a spoločne si zo zranenej krajiny urobíme raj v srdci Európy.

Premiér pôvodne tento status zdieľal až 24.3.2020, kedy už bola na Slovensku nová vláda a pandémia koronavírusu sa naplno dostala do našich každodenných životov. Vykonštruovaný status a nepodarenú fotomontáž, ktorá mala usvedčiť premiéra z akéhosi komplotu, však medzitým zdieľali tisícky ľudí, ktorí sa nechali takto nachytať. Aj toto je ďalší dôkaz toho, že všetky informácie, ktoré nájdete na internete by ste si mali vždy poriadne overiť.

Polícia SR o podvode v súvislosti so statusom premiéra

Zdroj: Facebook/Hoaxy a podvody – Polícia SR | Foto: Instagram/igor_matovic_olano