Americká animovaná rozprávka Moana (2016), ktorú v slovenskom preklade poznáme skôr ako Vaiana: Legenda o oceáne, je príbeh o dospievajúcom dievčati, ktoré sa vydá na nebezpečnú cestu, aby zachránila svoj ľud. Poznáte však krásnu dievčinu, ktorá jej prepožičala svoj hlas?

Pôvodná obyvateľka Havaja

Auliʻi Cravalho je mladučká herečka, ktorá sa narodila a vyrastala na havajských ostrovoch (konkrétne na ostrove Oahu) a jej predkovia z maminej strany boli pôvodní obyvatelia tohto tropického štátu. Môžeme teda povedať, že k deju tejto exotickej rozprávky pre deti i dospelých má skutočne blízko. Príbeh o nebojácnej domorodej kráske z dielne Walta Disneyho je plný čarovných záberov, vtipných situácií, ale aj chytľavých piesní.

Pri dabovaní jej asistoval aj známy herec

Iba 19-ročná kočka nadabovala a naspievala rozprávkovú Vaianu po boku slávneho herca Dwayna Johnsona, ktorý v tejto snímke tiež požičal svoj hlas jednej z postáv –  mocnému polobohovi Maui-mu. Prirodzená Havajčanka má nielen nádherný spev, ale aj roztomilú anjelskú tvár, do ktorej sa určite zamilujete. Na konci článku nájdete aj video, v ktorom Auli’i na oskarovom galavečeri (2017) spieva pieseň, ktorá bola v rámci tohto animovaného filmu nominovaná na prestížnu cenu akadémie.

Auliʻi Cravalho

OSCAR 2017 – How Far I’ll Go – Moana

Foto|Video: YouTube, Instagram.com/Auliicravalho