Slovenskom v ostatných dňoch otriasa brutálny útok na Filipínca Henryho, ktorý sa udial v centre Bratislavy. Incident sa odohral v sobotu 26. mája nadránom. Mladý cudzinec v nemocnici zraneniam podľahol a slovenské médiá sa teraz rozhodli hrôzostrašné video zverejniť. Zábery sú určené len pre silné povahy!

Útočník mladého muža dobehol a najprv udrel pästou. Keď nevládny cudzinec dopadol na zem, surovec ho kopol do tváre. Nasledovali ešte dve silné facky a fotografia celého zverstva na telefón. Takto sa podľa záberov z bezpečnostnej kamery, ktoré získal portál aktuality.sk, udial smrteľný útok Juraja Hossua na Filipínca Henryho priamo v centre Bratislavy. Dôvodom ohavnému činu vraj bolo, že sa Filipínec zastal dvoch mladých žien, ktoré muž pochádzajúci z juhu Slovenska obťažoval. “Okresný prokurátor Juraja najskôr pustil na slobodu – po protestoch verejnosti, prekvalifikovaní skutku zmenila názor a mladíka zadržali. Po zásahu generálnej prokuratúry krajský prokurátor navrhol Dunajskostredčanovi väzbu, o ktorej dnes rozhodol súd,” píše sa na spravodajskom portáli aktuality.sk

K brutálnemu činu sa vyjadrila už aj Polícia Slovenskej republiky skrz svoj profil na sociálnej sieti. “Policajti, bohužiaľ, nemôžu byť vždy a všade v momente, keď nenávisť naberá reálnu podobu. Zlo preto môžeme poraziť spoločne, keď všetci jednoznačne a priamo budeme stále tomuto okraju spoločnosti dávať najavo, že ich činy nebudeme tolerovať,” uvádza stránka zastupujúca mužov zákona. “Stále platí prezumpcia neviny, avšak takéto kruté prípady dvíhajú doma zo stoličky všetkých policajtov, ktorí by sa najradšej vtedy stali sudcami a týchto zbabelcov poslali expresne za mreže,” dodáva admin polície SR na margo postupov slovenskej justície.

Video brutálneho útoku na mladého Filipínca, ktorý zraneniam podľahol, si môžete pozrieť — TU —

Zdroj: aktuality.sk, Facebook | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.