Stretnúť na slovenských cestách pirátov, bezohľadne prekračujúcich maximálnu povolenú rýchlosť, je celkom bežná vec. A nezriedka končí pre vodiča pokutou. Vedeli ste ale, že ani príliš pomalá jazda sa nevypláca? Presvedčil sa o tom vodič, ktorého na rýchlostnom úseku medzi Košicami a Šacou polícia pokutovala za to, že išiel až príliš pomaly.

Nezvyčajný prípad zverejnila priamo na svojej sociálnej sieti Polícia SR. Informovala, že vodič išiel nielen príliš pomaly, ale ešte sa aj pohyboval v ľavom jazdnom pruhu. Pod zverejnené video polícia napísala: „Mnohí z vás tu omdlievajú často v diskusiách, keď príde téma na pomalých vodičov. Vraj sa nič nerieši a trestáme len chudákov, ktorí sa išli prevetrať nad 150 km(h+. Pokuty však môžu dostať aj tí pomalí, ktorí idú menej než 80 km/h na diaľnici, a aj tí, ktorí zneužívajú jazdu v ľavom pruhu.“

Za svoje konanie si policajti vyslúžili od užívateľov Facebooku slová uznania. Lenka napísala: „Títo policajti majú môj rešpekt. Škoda, že sa to nedeje častejšie.“ Ďalší diskutujúci sa pripojil v rovnakom duchu: „Pomalá jazda je častokrát nebezpečnejšia ako rýchla. Hlavne na bežných cestách, kde sa za pomalým slimákom vytvára kolóna a je potrebné obiehať.“ Ak sa teda v blízkej dobe chystáte na cesty, zvoľte takú rýchlosť, aby ste neohrozovali seba ani iných.

Zdroj: Facebook | Foto: minv.sk