28. septembra uplynie presne 28 rokov od najväčšieho rockového koncertu všetkých čias. Moskovský Monsters Of Rock sa navždy zapísal do dejín Rock´n´Rollu a pre každého fanúšika tvrdej hudby je akýmsi svätým grálom medzi koncertmi. Pripomeňme si spolu, ako to v Moskve v roku 1991 počas tohto hudobného šialenstva vyzeralo.

V roku 1991 sa putovný jednodňový festival Monsters of Rock uskutočnil na letisku Tushino neďaleko Moskvy a vystúpili na ňom kapely ako AC/DC, Metallica, Pantera, The Black Crowes a E.S.T. Vstupné na tento koncert bolo nulové a aj preto prišlo neuveriteľných 1,6 milióna ľudí. Toto nepredstaviteľné množstvo ľudí túžilo vidieť najlepšie rockové a metalové kapely sveta, o ktorých mohli dovtedy kvôli politike ZSSR iba snívať. Sovietsky zväz však strácal na sile (o pár mesiacov sa aj definitívne rozpadol) a aj preto sa mohol tento koncert uskutočniť.

Na obrovské množstvo ľudí dozeralo 11 000 vojakov a policajtov. Tí ale nemohli ustrážiť mnohonásobne vyšší počet nadšencov tvrdej hudby, hlásených bolo dokonca niekoľko úmrtí či pokusov o znásilnenie. Doteraz ide o celkovo druhý najväčší koncert v histórii. Väčší bol už len koncert Jean Michela Jarreho v Paríži, ktorého sa v roku 1990 zúčastnilo 2,5 milióna ľudí.

Metallica a nekonečný dav ľudí

Zdroj: YouTube.com