Tak tomu sa hovorí skvelý život! Sýrsky utečenec Ahmad, ktorý po opustení krajiny zakotvil v Nemecku, rozhodne nemá dôvod sa na niečo sťažovať. Ba práve naopak. „Mamá“ Merkelovej poďakoval a keby mohol, asi by jej aj ruky vybozkával.

Jeden muž, tri manželky a šesť detí – tak vyzerá Ahmadova rodina. Reportáž o nej odvysielala vo februári televízia RTL a v skrátenej verzii sa s ňou mohli zoznámiť aj diváci TV Prima. Väčšina zostala v šoku, pričom zdesenie neskrývali ani samotní Nemci. Ahmadovi sa totiž vo svojom novom domove žije ako prasaťu v žite. Rodina je závislá na sociálnych dávkach, ktoré rozhodne nie sú malé – odhadom môže príjem rodiny predstavovať 7500 eur.

Ahmad má u seba dve nikde nepracujúce manželky. Napokon, bez práce je aj Ahmad a nechce sa mu vraj chodiť ani na kurzy nemčiny – radšej zostáva doma so šiestimi deťmi. Skvelá novinka, siedme je práve na ceste. O strechu nad hlavou sa tiež báť nemusia, od obce dostali rodinný dom s piatimi izbami a dvomi kúpeľňami. Pohodlne sa tam vojde aj tretia manželka, ktorá zatiaľ zostala v Sýrii. Že je mnohoženstvo v Nemecku zakázané? Nevadí, úrady sú maximálne nápomocné v tom, aby sa aj tretia Ahmadova žena dostala čo najskôr do Nemecka, pretože rodina má byť predsa pokope. Aj vy v tejto chvíli len bezmocne zatínate päste?

Reportáž TV Prima

Televízny magazín Spiegel

Zdroj/Foto: YouTube