Na neohľaduplnosť vodičov sme pomerne zvyknutí a každý dobrý šofér vie, že na ceste musí premýšľať nielen za seba, ale aj za druhých. Mnoho vodičov áut si, bohužiaľ, neuvedomuje, ako obrovsky zraniteľní sú vodiči na motorkách. To, čo sa stalo v nasledujúcom videu, je však šok najväčšieho kalibru: pomsta za napomenutie, že v aute sa netelefonuje – úmyselné narazenie do motorkára, ktorý následne utrpel otras mozgu, stratu pamäte, zlomeniny a musel na operáciu… Tomu hovoríme vrchol hulvátstva!

 

Celú situáciu opisuje motorkár takto:

26. 3. 2015 som išiel do práce na svojom motocykli, tak ako to robím každý deň. Keď som čakal na jednej z križovatiek na zelenú, všimol som si jedného vodiča v tmavom BMW, ktorý bol zaneprázdnený svojim telefónom. Keď som stál vedľa neho, zakričal som mu, aby zložil ten sku*vený telefón, že je v aute. Ostal viditeľne naštvaný a trúbil na mňa. Napriek tomu som zostal chladným, aj keď som mu veľmi chcel ukázať fakera, pekne do tváre. Keď naskočila zelená, vošiel som do križovatky a pokračoval v jazde, zatiaľčo vodič na BMW na nasledoval. Keď bol po mojej ľavici na mojej úrovni, strhol volant do mňa a zrazil ma s motorkou k zemi, následne bez akéhokoľvek spomalenia pokračoval ďalej v jazde.

Okrem značného množstva odrenín a modrín som utrpel ťažký otras mozgu. Zabudol som. aký je deň, mesiac aj rok a celú históriu posledného týždňa pred udalosťou. Plus dve zlomené rebrá a ľavú nohu, ktorá vyžadovala operáciu.

Ilustračné foto: inews880.com