Vodiči, tešte sa. V prípade, že sa od nedele dopustíte menej závažného priestupku, môžete zaplatiť nižšiu pokutu než doposiaľ. Ministerstvo vnútra totiž predstavilo nový sadzobník pokút!

“Polícia po dôkladnej analýze, vyhodnotení a posúdení priestupkov menej závažného charakteru pristúpila k zníženiu niektorých pokút. Sadzobník pokút je interným predpisom, slúži pre potreby príslušníkov Policajného zboru a v otázkach ukladania sankcií podľa zákona o priestupkoch má odporúčací charakter,” píše sa na stránke Ministerstva vnútra SR. V prípade, ak sa dopustíte vážnejšieho konania, bude sa postupovať v medziach zákona o priestupkoch ako doposiaľ.

Nižšie sadzby sa týkajú 33 priestupokov. Napríklad doteraz ste za použitie vozidla na jazdu, ktoré nemožno prevádzkovať v cestnej premávke, zaplatili 50 eur, od nedele to však môže byť od 30 – 50 eur. Rovnako tak pri vedení nemotorového vozidla pod vplyvom alkoholu pri zistení hodnoty menej ako 0,48 mg etanolu na liter vydýchnutého vzduchu zaplatíte 20 €, kým predtým siahala pokuta od výšky 30 do 50 eur.

Nový sadzobník pokút ukladaný políciou v blokovom konaní platný od 1. júla si môžete stiahnuť — TU —

Zdroj: minv.sk | Foto: Facebook