Slovenská republika chystá pre motoristov novinku v podobe zmeny, ktorá skomplikuje život nejednému vlastníkovi štvorkolesového tátoša. Do platnosti by mala vstúpiť už od mája tohto roku!

Pokiaľ ste sa doteraz stali poškodeným v škodovej udalosti spôsobenej iným vozidlom, máte na výber z dvoch možností financovania opráv. Buď vám poisťovňa preplatí opravu v s ňou zazmluvnenom servise, alebo vyčlení alikvótnu čiastku a vy si môžete dať auto do poriadku svojpomocne. Čoskoro sa to však zmení.

Podľa zmeny zákona budú musieť byť hlavné bezpečnostné prvky vozidla opravené či skôr vymenené len v autorizovanom servise, čo sa odrazí i na výslednej cene. Táto novinka je v novele špecifikovaná nasledovne:

“Po dopravnej nehode alebo škodovej udalosti, ktorá mala vplyv na hlavné bezpečnostné prvky vozidla, ako sú zavesenie kolies, deformačné zóny, systémy airbagov, riadenie alebo brzdy, podrobiť odstráneniu vzniknutých chýb v certifikovanom mieste opravy a následne bez vyzvania na vlastné náklady podrobiť vozidlo technickej kontrole pravidelnej mimo ustanovených lehôt”.

Čo z toho teda plynie? Zdá sa, že domácim majstrom, venujúcich sa oprave áut takpovediac na kolene, svitá na horšie časy. Podľa odborníkov totiž takýto “garážmajster” so zváračkou, kompresom a lakovacou pištoľou nedokáže „buchnuté“ auto opraviť na vysokej úrovni, tak ako originálne autoservisy.

Ďalšie naše články nájdete na Manmagazin.sk — TU

Zdroj: Topspeed.sk | Foto: YouTube