Od 1. apríla musia mať vodiči zakúpenú diaľničnú známku i na úseku, za ktorý sa doposiaľ neplatilo. Mnohí však o tejto novej povinnosti vôbec netušia a môžu tak dostať pokutu.

Ide o 15,4 kilometrový úsek diaľnice D3 medzi obcou Svrčinovec a štátnou hranicou s Poľskom, ktorý bol otvorený pred takmer rokom. Výstavba tohto úseku stála 417 miliónov eur bez DPH, pričom 12 kilometrov medzi Svrčinovcom a Skalitým stálo 330 miliónov, ostatné tri kilometre medzi Skalitým a poľskou hranicou 87 miliónov eur. Tento úsek odľahčil hraničné priechody Trstená na Orave s Poľskom a Svrčinovec s Českou republikou. Osobné automobily vďaka nemu ušetria v porovnaní s prejazdom po ceste prvej triedy deväť minút.

Informáciu o spoplatnení tohto úseku diaľnice potvrdila hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová pre Plus JEDEN DEŇ“Uvedený úsek D3 Skalité – Svrčinovec je spoplatnený pre osobné aj nákladné motorové vozidlá od 1.4. 2018.”

V prípade, že použijete spoplatnené úseky diaľníc bez zakúpenej diaľničnej známky, budete musieť zaplatiť pokutu vo výške 150 eur. Ak to stihnete do 15 dní, zaplatíte len 100 eur.

Ďalšie naše články nájdete na Manmagazin.sk — TU

Zdroj: pluska.sk | Foto: Pixabay, Wikipedia