Len máloktorý vodič môže trúfalo povedať, že nikdy svojím šoférovaním neporušil zákon. Tí, ktorým sa to občas stalo a mali smolu, že im na to prišli, vo väčšine prípadov zaplatili mastnú pokutu. Avšak, viete o tom, za čo vám policajti nemusia udeliť sankciu?

Zá vážnejší priestupok môžete dostať pokutu aj v niekoľkých stovkách eur. V tom horšom prípade vám môžu policajti vziať aj váš vodičský preukaz. Avšak, je tu ešte ďalšia možnosť, ktorou je “len” napomenutie od mužov zákona. V samotnom zákone o priestupkoch pod § 84 je napísané: „Priestupok možno vybaviť aj napomenutím, ak zaň podľa tohto zákona nemožno uložiť zákaz činnosti alebo prepadnutie veci.”

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Vedeli ste, že ak prekročíte v obci alebo mimo nej rýchlosť o maximálne 6 km/h, je v sadzobníku pokút dôrazne napísané, že vec sa musí riešiť dohovorom, čo znamená – bez pokuty?

Pri týchto priestupkoch vás poväčšine pokuta neminie!

Samozrejme, v sadzobníku pokút sú uvádzané presné sumy za jednotlivé priestupky za volantom. Avšak, policajti majú právo na mieste posúdiť závažnosť priestupku a je už len na nich, či vodič zaplatí nižšiu alebo vyššiu sankciu.

Každopádne, ak sa vám stane, že sa dopustíte priestupku, je lepšie sa s policajtami nehádať a nesprávať sa arogantne. Pokojné správanie vás môže zachrániť od udelenia pokuty alebo vyššej sumy za váš priestupok. Tí vodiči, ktorí sú na policajtov vulgárni, len málokedy odídu bez mastnejšej pokuty.

Zdroj: Autobild.cas.sk | Foto: Autoforum.cz