Film Zachráňte vojaka Ryana v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom je povinnosťou pre každého chlapa a keď ste ho ešte nevideli, tak to rýchlo napravte. Dnes sa však pozrieme na trochu podceňované dielo z krutého vojenského prostredia, ktoré je navyše natočené podľa skutočnej udalosti!

Príbeh hrdinu menom Desmond Doss je inšpirujúci aj v dnešnej dobe. Tento chlapík sa po japonskom útoku na Pearl Harbor rozhodol v roku 1942 narukovať do americkej armády, no mal zvláštnu požiadavku. Odmietol sa dotknúť akejkoľvek zbrane, pretože chcel podľa svojich slov životy zachraňovať a nie brať. Po šikane od svojich spolubojovníkov na výcviku a prísnom vojenskom súde, kedy mu hrozilo aj väzenie, však predsa len dostal výnimku a mohol sa vydať na front.

Desmond Doss v skutočnosti.

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Počas bojov proti Japoncom zachránil desiatky ranených vojakov a to bez použitia zbrane. Desmond Doss mal totiž vieru v to, že ho Boh ochráni a pomôže mu plniť jeho poslanie zdravotníka. Tento šokujúci príbeh zvečnil na filmové plátna pod svojou režisérskou taktovkou Mel Gibson v roku 2016 vo filme s názvom Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu.

Jeho film je považovaný za jednu z najkrutejších vojenských snímok vôbec, keďže Gibson tu boje Američanov proti Japoncom v jednej z najkrvavejších bitiek druhej svetovej vojny (bitka o Okinawu) zobrazil naozaj až príliš realisticky, a to všetko z pohľadu neozbrojeného zdravotníka Desmonda Dossa. Takže, ak máte chuť na poriadnu vojenskú drámu bez servítky, tak je Hacksaw Ridge ten najlepší výber!

Hacksaw Ridge trailer

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Zdroj: Csfd.cz | Foto|Video: Twitter, YouTube