Bývalý hokejista Zdeno Cíger, ktorý je bezpochyby legendou slovenského hokeja, sa v súčasnosti venuje trénovaniu mládeže. Na svojom Facebooku Zdeno Cíger – Akadémia Zdena Cígera sa najanovšie vyjadril k financovaniu mládežníckeho hokeja i k tomu, akí mladí hokejisti sa do zostavy „musia“ zmestiť.

Medzi trénermi Zdenom Cígerom a Ľubomírom Pokovičom, ktorý je v našom hokeji rovnako zvučným menom, trvá už niekoľko rokov spor kvôli tomu, že Pokovič s Cígerom odmietol spolupracovať.

Na svojej facebookovej stránke napísal Cíger Pokovičovi rozsiahly odkaz, v ktorom píše, prečo má voči spolupráci s ním negatívny postoj. Rozhovoril sa však najmä o financovaní mládežníckeho hokeja. Podľa neho majú v zostavách prednosť deti sponzorujúcich rodičov, ktoré sú ako hráči výkonnostne slabší a zaberajú miesto lepším hráčom. Verejné tajomstvo mládežníckeho hokeja na Slovensku povedal Cíger na plné ústa:

„Vedenie HOBA nebolo ochotné prijať fakt, že výkonnostne slabší hráči oberajú o miesto v zostave výkonnostne lepších hráčov. Vedenie pod vplyvom okolností a tlaku rodičov v obavách zo straty platiacich hráčov a rodičov, formou členských poplatkov a „sponzorského“ USTÚPILO! Ako rodičia, tak aj vedenie týmto počínaním zamedzilo prirodzenému konkurenčnému prostrediu a súťaživosti, ktoré sú mojou filozofiou.“

Celý príspevok Zdena Cígera

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj/Foto: Facebook, Pixabay