Cristiano Ronaldo sa stal pred pár týždňami hráčom turínskeho klubu Juventus FC, ale jeho meno bude už navždy spájané s Realom Madrid, v ktorom strávil 9 sezón. Španielsky tím si ho uctí naozaj krásnym spôsobom!

Španielske weby AS či Marca pred pár hodinami informovali, že vedenie Realu Madrid má v pláne vytvoriť veľkolepú poctu pre Cristiana Ronalda. Ten odohral v drese “Bieleho baletu” za 9 rokov dovedna 438 zápasov s bilanciou 450 gólov a 119 asistencií. Počas pôsobenia v Španielsku vyhral štyrikrát Zlatú loptu pre najlepšieho futbalistu planéty a s mužstvom “Pusniek” získal celkovo 16 titulov, vrátane štyroch triumfov v Lige majstrov, z toho troch za sebou.

Podľa vyššie uvedených zdrojov Real Madrid plánuje pozvať turínsky Juventus na zápas o tzv. trofej Santiaga Bernabéua. Ide o priateľský turnaj, ktorý sa odohráva každoročne pred začiatkom ligovej sezóny. V rokoch 1979-1984 a 1986 sa tohto turnaja zúčastňovali štyri tímy, odvtedy však už len dva. Domáci Real Madrid a jeden vybratý klub, ktorého si vedenie pozve.

V roku 2019 to má byť práve nový zamestnávateľ Cristiana Ronalda, aby sa tak hviezdny Portugalčan mohol dôstojne rozlúčiť s madridským štadiónom a jeho fanúšikmi. Reakcie od priaznivcov na tento krok Realu Madrid sú viac ako pozitívne.

Len pre úplnosť dodávame, že v roku 2018 sa tento súboj už zorganizovať nestihol, nakoľko už dávnejšie bolo oznámené, že tohtoročným súperom Realu Madrid bude taliansky klub AC Miláno.

Zdroj: As.com | Foto: YouTube