Slovenská vláda po včerajšom rokovaní s ústredným krízovým štábom zavedie dlhodobý nočný zákaz vychádzania. To v dnešnej relácii Braňa Závodského na Rádiu Expres potvrdil premiér Igor Matovič (47)! 

Včera odporučil ústredný krízový štáb našej vláde predĺženie núdzového stavu o ďalších 90 dní. Aktuálny núdzový stav sa má skončiť 14. novembra, no a ten ďalší by mal zákonite platiť až do 12. februára 2021, ak ho vláda neukončí skôr. Spoločne s núdzovým stavom sa podľa Igora Matoviča začne aj dlhodobý nočný zákaz vychádzania v čase od 23:00 do 05:00, ktorý by mal platiť rovnako dlho ako ďalší núdzový stav, a z domu sa teda v noci nedostanete.

Podľa slov Igora Matoviča je to nutnosťou, keďže ďalšie celoplošné testovanie už nebude, tak sa vláda podľa neho nemôže tváriť, že urobené testy ešte môžu byť vstupenkou ku slobode, pretože vraj nemajú už žiadnu výpovednú hodnotu: „Tým pádom prechádzame na iný mód, aký majú aj v iných krajinách v Európe, kde majú preventívne proti nočnému životu zákaz vychádzania. Bude sa vzťahovať na každého, či má alebo nemá test, jednoducho od 23:00 do 5:00 sa môže ísť do práce, z práce ale ísť a mať nejaký nočný život, ísť na diskotéku, to určite nie,“ uviedol v spomínanom rozhovore Matovič.

Celý rozhovor s Braňom Závodským

Zdroj|Foto: Facebook/RadioExpres, YouTube