Mal patriť medzi najjagavejšie hviezdy svetového šampionátu v Rusku, no počas neho sa venoval veciam, z ktorého sa možno doteraz smeje celý futbalový svet. Neymarove teatrálne pády a simulovanie neraz vyvolali obrovskú vlnu kritiky nielen medzi fanúšikmi, ale aj odborníkmi či legendami tohto športu.

Brazílsky kapitán Neymar odohral na MS v Rusku celých 5 zápasov, v ktorých sa dvakrát gólovo presadil a raz prihral spoluhráčovi na gól. “Kanárici” však doleteli len pred brány semifinále, keď boli vo štvrťfinále nad ich sily hráči Belgicka.

Najväčšiu pozornosť v hviezdnom brazílskom tíme pútal útočník PSG Neymar. Ten ale až príliš veľa času strávil na zelenom trávniku. To sa viacerým futbalovým priaznivcom nepáčilo a patrične mu to dali aj najavo prostredníctvom všakovakých vtipných fotomontáží.

Čo si o simulovaní a vtipoch myslí samotný Neymar? “Tie vtipy som videl, ale beriem to s nadhľadom. Moja hra je založená na obchádzaní súperov. Nemôžem sa iba postaviť pred neho a povedať mu, že chcem dať gól. Preto sa ho snažím obísť, a keď som rýchlejší ako on, jeho jediná možnosť je faulovať ma. Myslíte si, že sa stále chcem dostať do súbojov so súpermi? Nie, bolí to. Po zápasoch si chladím bolestivé rany ľadom a niekedy mi to zaberie naozaj veľa času. Je to zložité, ale kto to nezažije, nikdy to nepochopí,” uviedol Brazílčan pre Goal.com.

Neymar a jeho simulovanie

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter