Aj Mike Tyson, najmladší šampión histórie ťažkej váhy, nejako začať musel. Záberov z jeho mladíckych čias je síce veľmi málo, no my sme pre vás pripravili menšiu ukážku. Na niekoľkých videách je “Iron Mike” zachytený ako tínedžer, ktorý mal už vtedy silu a mentalitu absolútneho víťaza!

O Mikeovi Tysonovi sa hovorí, že zo všetkých boxerov histórie bol práve on tým najviac šialeným. Jeho životný príbeh ho predurčil k tomu, aby sa stal boxerskou legendou, na ktorú dodnes mnohí fanúšikovia s obdivom spomínajú. Mike Tyson vážil podľa svojich slov už vo veku 13 rokov neskutočných 120 kilogramov. V pouličných bitkách, ktoré boli u neho na dennom poriadku, bol z toho dôvodu vždy najväčším favoritom.

Ako tínedžer bol obávaný aj v boxerskom ringu, keďže sa jeho prebytočný tuk časom premenil na “železné” svalstvo. Rýchlosť, akou Tyson v tých časoch disponoval, je obdivuhodná. Mnoho ľudí si dokonca myslí, že ak by sa Mike objavil dnes, tak by už vo veku 15 až 19 rokov pohodlne vytrieskal ktoréhokoľvek súčasného boxera. Dosť však bolo rečí, jeho umenie v začiatkoch kariéry si môžete pozrieť sami na priložených videách.

Mike Tyson ako 15-ročný

17-ročný Mike Tyson a jeho sparing

Foto|Video: YouTube