Elisa Lam bola 21-ročná študentka, ktorá v rámci svojho výletu do Los Angeles navštívila Hotel Cecil. Toto ubytovanie sa jej napokon stalo osudným, avšak okolo jej záhadnej smrti visí dodnes mnoho otáznikov.

26. januára 2013 pricestovala Elisa do Los Angeles a po dvoch dňoch sa rozhodla ubytovať v Hoteli Cecil. Cestovala sama, a tak si vybrala zdieľanú izbu s ostatnými cudzincami. Títo spolubývajúci sa neskôr sťažovali na jej správanie, ktoré opísali ako „zvláštne“, Elisa bola preto presunutá do samostatnej izby.

Správanie mladej slečny vysvetľuje bipolárna porucha spolu s depresiou, ktoré jej boli diagnostikované už v útlom veku. Jej rodičia tvrdili, že nikdy nemala sklony k samovražde alebo inému ublíženiu. Hoci potvrdili, že raz sa Elisa vytratila na dlhší čas, no neskôr sa opäť vrátila a odvtedy podobné problémy nemala.

Zmiznutie

Elisa počas cestovania pravidelne kontaktovala svojich rodičov. V deň naplánovaného odchodu z hotela (31. január) sa im ale neozvala. Príbuzní tak okamžite kontaktovali políciu a do LA prileteli hľadať svoju dcéru. Zamestnanci hotelovej služby potvrdili, že ju ešte v ten deň videli. „Bola na odchode, veľmi živá, veľmi priateľská,“ vypovedala Katie, ktorá pracovala v kníhkupectve v blízkosti hotela a bola posledná osoba, ktorá Elisu videla.

Polícia nemala právo prehľadať celý hotel, pretože daný prípad bol považovaný za samovraždu. Spolu s pátracími psami tak prehľadali len to, čo mohli. Obhliadka napokon dopadla neúspešne a telo sa nájsť nepodarilo. O týždeň neskôr sa muži zákona rozhodli požiadať o pomoc verejnosť pomocou plagátov a online médií.

Video

Po ďalšom neúspešnom týždni pátrania bol zverejný kamerový záznam z 1. februára. Jednalo sa o záznam z výťahovej kamery hotela, na ktorom bola nezvestná Elisa a jej správanie bolo veľmi divné. Elisa nastúpi do výťahu, postláča väčšinu tlačidiel a pritisne sa k stene. Po niekoľkých sekundách pristúpi opäť k dverám, nazrie na chodbu do oboch smerov a potom sa rýchlo vráti naspäť. Niekoľkokrát zmätene vybehne z výťahu a potom zase späť, akoby sa snažila pred niekým utiecť.

S týmto kamerovým záznamom bolo pred zverejnením údajne manipulované. Na videu je rozostrený čas a niektoré úseky boli spomalené. Okrem toho vraj bola vystrihnutá aj zhruba minútová pasáž.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Objavenie tela

19. februára sa hostia Hotelu Cecil sťažovali na slabý tlak vody. Niektorí tvrdili, že voda mala čiernu farbu a divnú chuť. Na základe tejto sťažnosti musel pracovník hotelovej správy preveriť cisterny na streche budovy. Tam na dne jednej z nich našiel telo nahej Elis. Oblečenie, ktoré mala na sebe na videu, plávalo vedľa nej a pri sebe mala aj kľúč od izby a hodinky.

Telo už bolo mierne rozložené a nafúknuté. Pitva vylúčila fyzický úraz, se*uálne napadnutie či samovraždu. Toxikologické testy ale neboli úplné, pretože v tele nebolo dostatok krvi, avšak tie, ktoré sa urobiť dali, preukázali prítomnosť predpísaných liekov a žiadne drogy.

Po nájdení tela sa prípad nikam neposunul, ale vyvolal ďaľšiu kopu otázok. Na strechu je totiž možné dostať sa jediným vchodom, ktorý je zamknutý a zabezpečený alarmom. Tak isto je vylúčené, aby si cisternu otvorila sama a potom aj sama zatvorila. Cisterna je navyše vysoká 3 metre a na výstup hore je potrebný rebrík. Jeden z návštevníkov neskôr vypovedal, že v deň zmiznutia Elis počul na streche hlasitý zvuk podobný výbuchu.

Znepokojivá je podobnosť tohto prípadu s hororom Dark Waters (Temné vody), ktorý vyšiel v roku 2005. Vo filme sa odohral veľmi podobný scenár ako v prípade Elisy – novým nájomníkom bytového domu tečie z kohútikov tmavá voda a príčinou je tiež telo v cisterne na streche. Otázka, či sa v prípade smrti mladej ženy niekto inšpiroval práve týmto filmom, ostane už zrejme navždy nezodpovedaná.

Zdroj: wikipedia.com | Foto: wikipedia.com, youtube.com