Slovenská vláda sa po porade s ústredným krízovým štábom pravdepodobne uchýli k poriadne ráznemu kroku. Núdzový stav sa u nás totiž má skončiť 14. novembra, no premiér Igor Matovič (47) oznámil, že bude navrhovať jeho ďalšie predĺženie až o ďalších 90 dní!

Politici včera s odborníkmi rokovali o ďalšom postupe po celoplošnom testovaní. V najbližších týždňoch sa neplánujú venovať otváraniu barov, reštauračných zariadení ani kultúrnych inštitúcií, aj keď sa má Matovič ešte so zástupcami týchto oblastí v priebehu utorka stretnúť.

Viacerí odborníci sa však vyjadrili, že k otváraniu takýchto prevádzok by podľa vývoja epidémie malo prísť až po vianočných sviatkoch, čo svojim vyhlásením cez víkend podporoval aj minister obrany Jaroslav Naď, ktorý tvrdí, že si to vie predstaviť najskôr až v budúcom roku.

Tlačová konferencia po rokovaní krízového štábu

Minister školstva zase navrhol, aby sa deti zo základných a stredných škôl v okrese Bratislavy a Košíc vrátili do škôl už od 23. novembra, no a v ostatných okresoch od 30. novembra. Vysokoškoláci sa však majú učiť diaľkovo až do konca zimného semestra.

Odborníci navrhujú obmedziť aj cestovanie a veľké rodinné stretnutia počas Vianoc. Vláda na základe toho plánuje prijať predĺženie núdzového stavu o ďalších 90 dní, čo by znamenalo, že núdzový stav by trval až do 12. februára 2021. V súvislosti s tým by podľa slov ministra vnútra Romana Mikulca platil zákaz vychádzania v čase od 23:00 do 5:00 ráno ďalšieho dňa.

Anketa – súhlasíte s predĺžením núdzového stavu?

Ste za ďalšie predĺženie núdzového stavu?

View Results

Loading ... Loading ...

Zdroj|Foto: YouTube