INZERCIA | Rok 2020 sa do dejín zapíše ako rok, ktorý zmenil od základov naše životy. Koronavírus ich obrátil naruby a všetko je iné. Našťastie, sú tu aj svetlé chvíle, lebo sme sa o seba naučili starať.

Ťažké časy potrebujú špeciálne riešenia

Zdá sa to ako večnosť, čo sa naše životy zmenili. Zo dňa na deň sme sa museli naučiť fungovať inak, než sme boli zvyknutí a prišli sme o časť slobody. Zrazu sa objavili problémy, ktoré sme nepoznali – na nákup sme nemohli ísť hocikedy, na pivo s kamarátmi vôbec. Zatvorili sa obchody, reštaurácie, kiná či kaderníctva. Čo s dlhými vlasmi? Niet lepšej príležitosti, ako si vyskúšať svoju kreativitu a ktovie, možno v sebe objavíte nový talent. Veď stať sa profesionálnym kaderníkom nemusí byť len z núdze cnosť, a potrebujete na to len dobrý strojček na vlasy.

Nielen dámy, ale aj páni sledujú trendy a zaujímajú sa o to, aké účesy sú práve v kurze. Kým svet ženských účesov je veľmi pestrý, muži si vlasy upravujú omnoho jednoduchšie a rýchlejšie. V čase, kedy sa nedalo zbehnúť k barberovi, sa ideálnym asistentom pri tvorbe dokonalého zostrihu stal zastrihávač vlasov. Strojčeky na vlasy sa teraz tešia značnej obľube. Vyznať sa vo veľkej ponuke značiek nemusí byť vždy jednoduché, no so značkou Remington nič nepokazíte. Zastrihávač vlasov Remington patrí k najobľúbenejším, v ponuke nájdete elektroniku určenú na každodennú starostlivosť o vlasy a telo.

Strojčeky na vlasy na akúkoľvek úpravu vlasov

Niektorí páni si radi holia hlavu dohola, iní len skracujú. Strojček na vlasy nahradí návštevu kaderníctva a nemusia sa báť toho, že by niečo pokazili. Držať sa musia len niekoľkých jednoduchých pravidiel – vlasy sa strihajú proti smeru ich rastu, hlavu treba prejsť strojčekom niekoľkokrát a vyhnúť sa treba znamienkam alebo výrastkom. Veľmi jednoducho si nastavíte dĺžku zastrihnutia a poľahky vytvoríte aj zostrih na ježka či zostrihnuté boky a dlhšie vlasy hore.

Základom je prechádzať vlasy postupne s rôznymi dĺžkami nástavca: čím kratší, tým viac treba byť opatrný. Platí, že dlhý nástavec je ako jediný určený aj pre hornú časť vlasov, kratší pre boky a ten úplne najkratší iba pre krk!

panske ucesy

Takže… ako na to?

Najprv si vlasy namočte a poriadne vyšúchajte uterákom. Jemne vlhké vlasy sa strihajú lepšie ako úplne suché. Začnite s najdlhším nástavcom aspoň na 3 mm, prípadne dlhším (podľa dĺžky vlasov môžete začať trebárs aj na šiestich milimetroch). Ohoľte ním celú hlavu pod temenom odspodu nahor, vrátane strán a krku, tak, aby ste mali všetky vlasy približne rovnako dlhé. Odporúča sa vlnovitý pohyb ruky, asi ako keď… povedzme vydlabávate avokádo. Dajte pozor, aby ste strojčekom nezašli príliš vysoko – tesne pod temenom strojček oddiaľte. (Hore na temene treba nejaké vlasy nechať, prípadne ich potom iba zvrchu zostrihnete nožnicami.)

Vymeňte nadstavec za dvojmilimetrový resp. stredný. Začnite vzadu a vertikálnymi ťahmi opäť vystrihajte hlavu od krku až k temenu – pozor, aby ste sa nedostali vyššie, ako predtým s dlhším nástavcom. Zásada je: každý kratší nástavec „pracuje“ nižšie ako ten pred ním! Až sa budete blížiť k temenu hlavy, jemne strojček odtiahnite, aby sa vám na hlave nevytvoril zub a prechod bol jemný. Rovnako postupujte po stranách hlavy a napokon aj vzadu nad krkom s najkratším nástavcom (1 mm). Snažte sa pritom skončiť vždy v rovnakej výške.

Ak potrebujete vidieť, ako to vyzerá, skvelé je napríklad toto video. No a pokiaľ si na tento výkon netrúfate sami, hodí sa vsadiť na šikovných pomocníkov, ktorí zastanú úlohu holiča – partnerka či priateľka sa na to iste rada podujme 🙂 Tak čo, máte svoj zastrihávač vlasov aj vy?

panske ucesy

Zdroj: Muzskysvet.sk