Polícia Slovenskej republiky sa na sociálnej sieti pochválila úlovkom, keď sa jej príslušníkom podarilo zatknúť jedného člena z gangu Okoličányovcov. Ide o Jozefa Leška, ktorý bol právoplatne odsúdený na 24 rokov väzenia, no výkonu trestu sa doteraz úspešne vyhýbal.

„Jozef Leško bol zadržaný v rodinnom dome v mestskej časti Košice-Ťahanovce u svojich príbuzných. Zákrok voči jeho osobe musel byť realizovaný rýchlo a bezpečne, keďže sa podľa získaných informácií mali v dome nachádzať maloleté osoby. Samotná akcia netrvala viac ako 5 minút. Leško bol veľmi prekvapený, nekládol odpor, výrazne sa zľakol, nemal pri sebe strelnú zbraň,“ opísala polícia zatýkanie Jozefa Leška.

Podľa ďalších informácii sa mal Leško, ktorý utekal 2 mesiace, pohybovať po východnom Slovensku. Snažil sa každú noc spať na inom mieste. Nie je vylúčené, že sa istý čas zdržiaval aj v zahraničí. V poslednom období sa snažil získať falošné doklady, aby definitívne mohol utiecť mimo našich hraníc. Teraz si však 24 rokov posedí v base.

„Teraz je na rade Róbert Okoličány, odsúdený na doživotie. Zatknutie jeho najbližších spolupracovníkov je pre neho dôkazom, že nie je v bezpečí,“ odkazuje polícia bossovi gangu.

Zdroj|Foto: Facebook