Všeobecná predstava o vegánoch zahŕňa najmä hipsterov, hipisákov a vyznávačov BIO životného štýlu. Napriek tomu, že trend vegánstva v posledných rokoch neustále narastá, koluje o tomto spôsobe stravovania množstvo mýtov. Medzi najčastejšie patrí to, že rastlinná strava nedokáže poskytnúť všetky živiny a dostatok bielkovín, aby aktívneho človeka udržala v dobrej kondícii. Ak máte rovnaký názor aj vy, rýchly pohľad na 10 vegánskych športovcov ho možno zmení. 

 

1. Patrik Baboumian

Patrik Baboumian

Nemecký „Wolverine“, strongman a bývalý bodybuilder je považovaný za jedného z najsilnejších mužov na svete. Tento silák a známy propagátor vegánstva je držiteľom svetového rekordu, pri ktorom na svojom chrbte uniesol neuveriteľných 555 kg. Okrem tohto výkonu si v mŕtvom ťahu nakladá 350 kg a na bench press bez problémov vytlačí 210 kg. Svoju silu si užíva, čoho dôkazom je aj jeho nasledujúci výrok: „Najsilnejšie zvieratá sú bylinožravce: gorily, bizóny, slony a ja.“

2. Nate Diaz

Nate Diaz

Tento 33-ročný UFC zápasník tak možno na prvý pohľad nevyzerá, ale naštvať by ste ho určite nechceli. Na konte má zatiaľ 21 víťazstiev a okrem toho, že je známy svojim tvrdým vystupovaním, je už 15 rokov vegánom. So svojim bratom majú aj vlastnú školu jiu-jitsu.

3. Serena Williams

Serena Williams

Túto svetoznámu tenistku netreba predstavovať. Spolu so sestrou Venus sú dlhoročné propagátorky raw rastlinnej stravy, ktorej podľa vlastných slov vďačia za skvelé výkony a množstvo energie.

4. Martina Navrátilová

Martina Navrátilová

Pri tenise ešte zostaneme. Bývalá špička svetového tenisu s koreňmi v Česko-Slovensku je vo svojich 61 rokoch celosvetovou legendou, a to najmä vďaka rekordu 74 zápasov bez prehry. Okrem toho, že je dlhoročnou vegánkou, sa postarala o rozruch aj svojou neskrývanou homosexuálnou orientáciou.

5. Jehina Malik

Jehina Malik

Táto sympatická kulturistka je vegánkou od narodenia, dokonca sa vegánsky stravovala aj jej matka v tehotenstve. Očividne to jej vývinu nijako neuškodilo, práve naopak. Kulturistike sa venuje od 19-tich rokov a jej cieľom je dostať sa medzi najlepšie americké kulturistky.

6. Frank Medrano

Frank Medrano

Fitness tréner s vlastnou hmotnosťou ohuruje divákov videami, v ktorých sa zdá, že popiera zákony fyziky. Množstvo jeho fanúšikov však netuší, že je dlhoročným vegánom. Podľa jeho slov nemá jedenie mäsa žiadny súvis s fyzickou kondíciou a zdravím. Trúfate si mu pri pohľade na jeho kúsky odporovať?

7. Ben Cristovao

Ben Cristovao

Tí, čo si ho pamätajú len ako hviezdu Superstar, budú teraz asi v šoku. Zo speváka sa stal kulturista a zápasník, ktorý v súboji s Filipom Grznárom, známym kritikom vegánov, vymlátil zo svojho súpera dušu.

8. Scott Jurek

Scott Jurek

Extrémny ultramaratónec poľského pôvodu sa preslávil knihou Jedz a behaj, ktorá sa stala medzinárodným bestsellerom. Do svojich 44 rokov vyhral niekoľko maratónov a naposledy ohúril svet zdolaním Appalačskej cesty dlhej 3523 kilometrov za rekordných 46 dní.

9. Carl Lewis

Carl Lewis

Tento atlét a skokan do diaľky sa môže pochváliť 9 zlatými medailami z majstrovstiev sveta a 9 zlatými olympijskými medailami. Zaslúžene získal prezývku „Športovec roka“ a „Olympionik roka“ od časopisu Sports Illustrated.

10. Samantha Shorkey

Samantha Shorkey

Príťažlivá fitness blogerka je prvou vegánkou v histórii, ktorá vyhrala súťaž Bikini fitness. Jej vyšportovaná postava je chodiacou reklamou na zdravý životný štýl, ktorý Samantha aktívne propaguje. No, veď to môžete vidieť sami.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: muzskysvet.sk | Foto: Instagram