Človek by si bol pomyslel, že časy feminizmu sú už preč, veď koniec 19. storočia, kedy toto hnutie vzniklo, je už dávno za nami. Hoci so sebou prinieslo veľa dobrého a ženy si svoj status v spoločnosti (zaslúžene) posilnili, bolo by už načase, aby sa daný stav konečne unormálnil, pretože nám očividne prerástol cez hlavu! Chlap totiž už dávno nie je chlapom a žena ženou, čo ohrozuje nielen našu spoločnosť, ale aj ľudstvo ako také.

Dnes je úplne bežné, že žena zastáva všetky funkcie v spoločnosti a nejedna svojím postavením mužskú populáciu dávno prevýšila. Zvykli sme si, že nežné pohlavia nemajú problém viezť motorové vozidlo, pracovať ako policajtky, sudkyne, bacharky, šoférky autobusov či dokonca riadiť celú krajinu, a to v minulosti nemohli vykonávať ani prácu učiteľky! Ich prítomnosť v týchto oblastiach je určite prínosom, no všetko má svoje hranice, a tie sú už dávno zrovnané so zemou.

Stačí sa opýtať malých detí, kto z rodičov doma velí, a ich odpovede vás zrejme ani vôbec neprekvapia. Otec ako hlava rodiny dávno neplatí, montérky si totiž natiahla žena a mužovi zostala len varecha, ktorou sa v kuchyni dokáže často obracať oveľa lepšie ako jeho drahá polovička. Role si manželia postupom času rozdelili a dnes už chlap nie je ten, ktorý sa stará o príjem rodiny a žena o jej chod v domácnosti. Svojím príjmom dokonca neraz svojho muža prevyšuje, a to až do takej miery, že materskú dovolenku nahradila rodičovská a doma pri deťoch tak zostáva otec.

Z istého uhla pohľadu by sa to mohlo zdať ako normálne, čo v podstate ani nepopierame. Veď aj muž sa môže postarať o svoju ratolesť, ktorú splodil, a keď občas umyje riad, tiež mu ruky neodpadnú. No situácia je oveľa vážnejšia – skutoční chlapi sa totiž zo spoločnosti vytrácajú úplne a generácia našich dedov sa z toho musí v hrobe obracať. Je normálnym štandardom, že chlap trávi v kúpeľni viac času ako žena a depiluje si každý chĺpok, aby fotka z fitka zavesená na sociálnej sieti vyzerala čo najlepšie. Čo na tom, že svaly nie sú dôsledkom poriadnej mužskej práce, ale iba výsledok bezduchého dvíhania činiek…?! Vraj životný štýl…

O tom, že momentálna situácia je skutočne alarmujúca, svedčí aj fakt, že táto premena mužov na ženy a naopak je už v podstate považovaná za úplne normálnu. Bežne predsa vídame v telke či na ulici klony Justina Biebera, oblečených do kvetovaných blúzočiek, s vytrhaným obočím či dokonalou manikúrou na rukách, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani Gianni Versace. Ak si niekto myslí, že je to v poriadku, potom asi úplne stratil pojem o realite, pretože toto je neudržateľný stav a ten sa jedného dňa rozsype ako domček z karát. Je len otázkou času, kedy sa tak stane, no dlho to už trvať zrejme nebude…

Ďalšie naše články nájdete na Manmagazin.sk — TU

Zdroj: MuzskySvet.sk | Foto: Facebook, Instagram