Niekdajší nemecký kancelár Adolf Hitler púta pozornosť aj desiatky rokov po svojej smrti. Práve jeho posledné dni boli celé roky predmetom konšpirácií a mnohí verili tomu, že tesne pred kapituláciou Nemecka v roku 1945 ušiel do Južnej Ameriky, Antarktídy, či dokonca, že žil na Mesiaci. Pravda je však celkom iná!

Skupina francúzskych patológov vedená Philippem Charlierom skúmala zuby, ktoré mali patriť Hitlerovi. V ich nedávnej publikácii, pred pár dňami uverejnenej na portáli Science Direct, je absoltúne vylúčené, že by zuby neboli pravé. Podľa nich sa spomínanému tímu podarilo zistiť, že žiadny útek Adolfa Hitlera v roku 1945 sa nekonal a všetko to boli len konšpiračné teórie. Pitva zubov má jasne dokazovať, že nemecký diktátor zomrel v máji 1945 vo svojom bunkri po tom, čo prehltol kyanid a následne sa sám strelil do hlavy. Skupina lekárov a vedcov skúmala okrem zubov aj pozostatky Hitlerovej lebky.

Zaujímavosťou je, že v súvislosti s odhalením týchto výsledkov sa objavila aj teória, že za prvými konšpiračnými príbehmi o Hilterovom úteku do Argentíny, Brazílie či Antarktídy nemal stáť nik iný než jeho niekdajší sovietsky spojenec Josif Vissarionovič Stalin. Ako to už pri Adolfovi býva zvykom, po výsledkoch najnovšieho skúmania môžeme len čakať na veľkú vlnu protiargumentov, ktoré určite skôr alebo neskôr prídu.

Zdroj: Sciencedirect.com | Foto: Twitter, YouTube