O sériových vrahoch mužoch ste toho už isto veľa počuli alebo čítali. Ženské pohlavie v tomto smere (našťastie) výrazne zaostáva, no v dejinách sa predsa len nájde pár takýchto „výnimočných“ prípadov. Jedným z nich je aj Belle Gunness z Nórska, ktorá sa po nešťastnej udalosti z mladosti, rozhodla presťahovať do Chicaga.

Svojim výzorom zaujala už na prvý pohľad. Merala totiž 180 centimetrov a vážila 91 kilogramov, čo vzbudzovalo vo vtedajšej dobe (narodila sa v roku 1859) určite poriadny rešpekt. O jej živote pred vražedným besnením vieme len to, že sa narodila v nórskom mestečku Selbu. Tam sa jej v mladosti stala počas miestnej zábavy nepríjemná udalosť, ktorá možno určitou mierou prispela k jej neskoršiemu správaniu. Napadol ju tam neznámy muž, ktorý jej uštedril niekoľko úderov do brucha, kvôli čomu prišla Belle o dieťa.

Belle Gunness vrahyna

Po tejto tragickej skúsenosti sa presťahovala do USA, konkrétne do Chicaga, kde našla svojho prvého manžela Madsa Sorensona. Mala s ním štyri deti, z ktorých však dve zomreli. V roku 1900 postihol podobný osud aj jej manžela a Bella vďaka jeho smrti dostala peniaze z mužovej životnej poistky. A tu sa začína polemika o tom, či tejto dáme išlo iba o peňažný zisk.

Dva roky po smrti prvého manžela si totiž našla ďalšieho – Petra Gunnesa, ktorého priezvisko si nechala po zvyšok života. Týždeň po svadbe však ich malé dieťa zomrelo, a o pár mesiacov neskôr si smrť prišla aj po druhého manžela pani Gunnessovej. Belle príslušným vyšetrovateľom povedala, že na Petra spadol stroj na výrobu klobás, čím sa jej podarilo vyhnúť väzeniu. V nasledujúcich rokoch si hľadala mužov pomocou inzerátov v miestnych novinách, lenže takmer každého, kto si s ňou niečo začal, čakalo nešťastie.

Belle Gunness rodina

V roku 1908 sa však zdalo, že Bellu dostihla spravodlivosť. Farma, ktorej bola vlastníčkou, totiž zhorela do tla.  Polícia na mieste našla niekoľko mŕtvol, vrátane troch malých detí (na fotografii vyššie, spoločne s Belle) a jednej staršej ženy. Vedľa mŕtvej ženy ležal aj tzv. zubný mostík, ktorý, ako sa detektívom podarilo zistiť, patril práve Belle. Až po niekoľkých rokoch sa jej bývalý zamestnanec priznal, že farmu na jej príkaz zapálil z lásky on. Bella zabila svoje tri deti chloroformom a následne odrezala hlavu slúžke.  Tú potom hodila do jazera. Práve vedľa jej bezhlavého tela nechala svoju zubnú náhradu, aby sa jej podarilo zmiasť políciu, a následne vďaka peniazom, ktoré získala za svoju zhorenú farmu, ušla niekam inam.

Polícia medzitým pod troskami farmy objavila aj ďalšie telá, ktoré pravdepodobne patrili nápadníkom Belly Gunnessovej. Celkový počet jej obetí nie je známy, no ide o číslo medzi 25 až 40. Jasné je len to, že táto sériová vrahyňa nadobro zmizla v roku 1908 a za svoje niekoľko rokov trvajúce šialené vraždenie nebola nikdy potrestaná.

Belle Gunness vrahyna

Zdroj: Paramag.eu | Foto: Facebook, Twitter