Slovenskí sokoli uspeli a zvíťazili 1:2 na pôde Severného Írska a zabezpečili si tak postup na majstrovstvá Európy EURO 2020 (technicky 2021, turnaj sa posunul kvôli pandémii koronavírusu), ktoré sa budú konať vo viacerých štátoch naprieč starým kontinentom. Slovensko sa tak už po druhýkrát v ére samostatnosti dostane na európsky šampionát.

Dramatický priebeh zápasu

Stretnutie malo dynamický nádych a hralo sa zo strany na stranu. V 17. minúte otvoril skóre bojnický kanonier Juraj Kucka. Keď to už vyzeralo, že vyhráme v riadnom hracom čase, dali sme si 3 minúty pred koncom smoliarsky vlastný gól z kopačky Milana Škriniara.

Zverenci trénera Štefana Tarkoviča sa teda mohli tešiť z postupu až po predĺžení, v ktorom strelil víťazný gól striedajúci útočník Michal Ďuriš a upravil tak konečný stav zápasu na 1:2. To, čo sa dialo v slovenskej šatni po zápase poteší oko každého (nielen) futbalového fanúšika.