Slovenskí fanúšikovia veria, že 20-ročný Róbert Boženík sa stane hlavným útočníkom Slovenska, pretože práve na poste kanoniera nám už nejaký ten čas chýbal hráč s tzv. čuchom na góly. Odchovanec Žiliny odohral zatiaľ za seniorskú repre 8 zápasov, v ktorých nastrieľal 4 góly. Teraz stojí na prahu životného prestupu!

Slovenský portál Šport.sk priniesol informácie o tom, že Róbert Boženík by mal svoj súčasný klub, ktorým je MŠK Žilina, opustiť už v zimnom prestupovom období. Údajne je o neho veľký záujem v slávnom ruskom klube CSKA Moskva, ale uvedený web uvádza, že samotný hráč nemá záujem o presun do Ruska, ale skôr do západnej Euŕopy.

20-ročného útočníka od 1. decembra 2019 zastupuje agentúra IF Management, kde je novým hráčskym zástupcom Róberta Boženíka Martin Petráš. Ten sa pre Šport.sk vyjadril: „O jeho služby je vďaka jeho výkonom, či už v klube alebo v reprezentácii, zvýšený záujem a naša agentúra eviduje ponuky z Nemecka a aj Talianska. Konkrétna je zatiaľ len jedna. Ide o tradičného účastníka talianskej Serie A.“

Šport.sk uvádza, že spomínaným klubom z talianskej Serie A má byť tím FC Janov. Podľa ďalších informácií uvedeného webu má prísť v najbližších dňoch ponuka aj od jedného z klubov nemeckej Bundesligy.

V prípade Nemecka i Talianska by tak išlo o prestup do jednej z TOP európskych líg a nech už si náš mladý reprezentant vyberie ktorúkoľvek možnosť, budeme mu držať palce. O ďalších informáciách vás budeme okamžite informovať.

Zdroj: Sport.sk | Foto: Instagram/Robobozenik