Mnohé základné pravidlá cestnej premávky zostávajú dlhé roky nemenné, iné z času na čas prejdú novelizáciou. Od nového roka bude vodičov opäť čakať niekoľko zmien, pri jednej z nich bude po novom hroziť pokuta 300 eur. 

Web Cas.sk priniesol pred pár hodinami informácie o zmenách v cestnej premávke, ktoré by mali vstúpiť do platnosti od budúceho roka 2020. Novely zákona sa budú týkať napríklad používania telefónu za volantom, jazdy na chodníku, diaľničnej známky alebo skúšobnej lehoty u nových držiteľov vodičského oprávnenia.

Pozrite si tiež – A je to tu: Nové pravidlá o diaľničných známkach na Slovensku!

Výraznou zmenou však prejdú aj pravidlá tzv. uličky zachrany alebo tiež nazývanej ako záchranárska ulička. Hovoríme o prípade, kedy sa autá v kolóne dajú na kraj vozovky, aby v prípade potreby mohli pomedzi ne prejsť záchranárske zložky. Doteraz nebol tento úkon nijako zákonom prikazovaný, ale to by sa už od nového roka malo zmeniť.

Portál Cas.sk uvádza, že sa pre šoférov zavedie povinnosť vytvoriť túto záchranársku uličku v kolóne stojacich vozidiel na diaľnici a na smerovo rozdelených cestách mimo obce. Ak niektorý šofér túto uličku zneužije, bude to považované za hrubé porušenie pravidiel a mal by za to dostať finančnú pokutu vo výške 300 eur.

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook