YouTuberi patria vo všeobecnosti k obľúbeným a uznávaným ľuďom, ktorí v mnohých veciach udávajú mladým smer. Mali by preto veľmi dobre zvážiť, ako a čím sa prezentujú. Na to zrejme pozabudol známy YouTuber Kanghua Ren, vystupujúci pod menom ReSet. Urobil totiž totálnu sprostosť, za ktorú mu teraz hrozia dva roky natvrdo a k tomu pokuta 30 tisíc eur.

ReSet má na internete vyše milión odberateľov a sláva mu už očividne udrela do hlavy. Rozhodol sa totiž, že si z niekoho vystrelí. Zobral známe guľaté sušienky plnené krémom, krém z nich odstránil, a namiesto toho keksy spojil zubnou pastou. Takto „upravené“ sušienky potom vložil naspäť do obalu a vybral sa s nimi na ulicu.

Do cesty mu prišiel 52-ročný bezdomovec, s ktorým sa dal do reči. Ako ten najväčší ľudomil ho potom obdaroval sušienkami a pobral sa preč. Po pár krokoch si ešte neodpustil sarkastickú poznámku: „Aspoň mu pomôžu vyčistiť zuby. Myslím, že si ich nečistil už pekne dlho, asi preto je z neho chudák“.

ReSet, samozrejme, všetko nahrával, a určite sa tešil z toho, aký zaujímavý „vtípek“ sa mu podaril. Video 20-ročného YouTubera, ktorý pochádza z Číny a aktuálne žije v Barcelone, videli tisícky ľudí. Kritika na seba ale nenechala dlho čakať a fanúšikovia Kanghuovi adresovali poriadne drsné komentáre. Celú udalosť si dokonca všimli aj úrady a tie nad ňou rozhodne nemávli rukou. Od mladíka teraz požadujú pokutu 30 tisíc eur, ktorú má mužovi zaplatiť za morálnu ujmu. Okrem mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. YouTuberovi priťažilo aj to, že podobne odporný skutok urobil už v minulosti. Vtedy dal do sendvičov výkaly svojich mačiek a ponúkal ich deťom a starším ľuďom.

Bezdomovec, ktorý sušienky s pastou zjedol, priznal, že mu z nich bolo zle a po pár kúskoch začal zvracať. Pochopiteľne netušil, čo sa deje, a mal obavy o svoj život. Je naozaj smutné, že aj takým vydriduchom, ako je ReSet, sa hovorí „internetové hviezdy“. Určite by si namiesto obdivu fanúšikov zaslúžil pekných pár faciek. A možno ani tá basa nebude na zahodenie…

Zdroj: YouTube