V noci 11. júna 1962 sa trojica mužov – bratia John a Clarence Anglin a Frank Morris rozhodli pre útek z väzenia Alcatraz. Z basy sídliacej na ostrove neďaleko pobrežia San Francisco sa ale nikdy nikomu, oficiálne, ujsť nepodarilo. 

Určite poznáte film Útek z Alctrazu, natočený podľa skutočných udalostí, v ktorom si hlavnú postavu zahral Clint Eastwood. Táto filmová snímka opisuje príbeh, kedy sa trojica väzňov z Alcatrazu rozhodla pre riskantný útek. O tom, či však utečenci prežili, sa doteraz široká verejnosť pravdu nedozvedela.

Americké médiá najnovšie vyrukovali s informáciou, že v roku 2013 bol na policajnú stanicu v Richmonde v San Franciscu zaslaný list, ktorý bol podpísaný Johnom Anglinom. Utečenec z Alctrazu v ňom píše: “Moje meno je John Anglin. V júni 1962 som utiekol z Alcatrazu so svojim bratom Clarencom a Frankom Morrisom. Mám 83 rokov a som v zlom stave. Mám rakovinu. Ak mi v televízii prisľúbite, že vo väzení by som nebol viac ako rok a dostanem lekársku pomoc, napíšem opäť, aby som uviedol, kde som. To nie je vtip.”

John Anglin pokračuje ďalej. Podľa jeho slov Frank Morris zomrel v roku 2008 a jeho brat Clarence o tri roky neskôr. Johnov list bol preskúmaný laboratóriom FBI, avšak na základe nepresvedčivých odtlačkov prstov ho úrad zavrhol.

Ďalšie naše články nájdete na Manmagazin.sk — TU

Zdroj|Foto: Thesun.co.uk, Twitter